<- WSTECZ

 

Dnia 9 października 2013r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Dąbrowie koło Niepołomic. Na miejscu czekała na moc atrakcji: Pani Gospodyni opowiedziała ciekawe historie z życia na wsi dawniej i dziś. Pokazała dawne narzędzia oraz kłosy zboża i produkty do wyrobu chleba. Następnie wyrobiła ciasto, z którego później dzieci ulepiły bułeczki i upieczone zabrały do domu. Do pysznego chleba dzieci musiały same zrobić masło w maselnicy. Kanapki z takiego chleba i masła wyjątkowo  dobrze im później smakowały. Ale to był dopiero początek przygody. Bo największą atrakcja był przejazd traktorem po pięknej okolicy. Zobaczyliśmy pola uprawne, pasące się zwierzęta domowe oraz Puszczę Niepołomicką. Pan Gospodarz opowiadał niezwykłe historie o dzikach, które podjadają im ziemniaki. Z kolei Pani Gospodyni oprowadziła nas po zagrodzie, pokazując mieszkające tam zwierzęta. Na zakończenie wycieczki gospodarze poczęstowali nas naleśnikami z serem, dżemem i bitą śmietaną.