<- WSTECZ

Dnia 26 lutego nasze przedszkole wybrało się na wycieczkę na Lotnisko w Balicach. Wszystkie przedszkolaki były podekscytowane wycieczką, ponieważ każdy chciał zobaczyć jak startują i lądują i startują samoloty. Na lotnisku czekało na nas wiele ciekawych atrakcji. Gdy już dotarliśmy na miejsce, obsługa lotniska zaprowadziła nas do specjalnego pokoju w, którym odbyła się projekcja multimedialna. Po projekcji zostaliśmy zaproszeni na teatrzyk edukacyjny: o chłopcu, który leciał z tatą na wakacje samolotem. Wszystkie dzieci oglądały  z zapartym tchem. Teatrzyk wiele nam wyjaśnił np. to że nie trzeba bać się podróży samolotem, ponieważ jest to fajna przygoda. Po obejrzeniu teatrzyku odbył się konkurs, w którym do wygrania były ciekawe nagrody. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci bardzo uważnie słuchały. Po teatrzyku zostaliśmy zaproszeni na mały poczęstunek by zregenerować siły przed kolejnymi punktami wycieczki. Zadowoleni i z pełnymi brzuszkami poszliśmy zwiedzać lotnisko, nikt się nie spodziewał że jest ono takie duże i mnóstwo ludzi tam pracuje. Powoli zbliżaliśmy się do końca wycieczki a zarazem do największej atrakcji czyli do tarasu widokowego, z którego oglądaliśmy  startujące i lądujące samoloty. Na końcu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się do przedszkola w drogę powrotną.