<- WSTECZ

Dnia 21 listopada odbyła się w przedszkolu uroczystość związana z tradycją bronowicka a mianowicie ,,Osadzanie Chochoła” . Panie przebrane w stroje krakowskie (krakowiak, krakowianka) przybyły do dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały  na przybycie gości. Dzieci poznały od razu co to za strój i z jakiego regionu pochodzi. Następnie wspólnie z krakowskimi przybyszami zatańczyły ,,Krakowiaka”. Po czym dzieci wraz z krakowiakiem i krakowianką zabrali się do pieczenia ciasta drożdżowego – było przepyszne. Dzieci z radością kosztowały upieczonego przez siebie smakołyku. Aby tradycji stało się za dość wybraliśmy się wspólnie do naszego ogrodu aby okryć róże przed zimą, chochołem ze słomy. Dzieci pomagały krakowiakowi wykonać chochoła po czym, zaśpiewały piosenkę i zatańczyły wokół swego ,,dzieła”.

Żyrafa też jest fajna!