<- WSTECZ

14 lutego, w Święto Zakochanych przedszkolaki z Żyrafy udały się na wycieczkę do PIZZERII DOMINIUM. Celem naszej wyprawy było poznanie pizzerii „od kuchni”.

Na początku zostaliśmy powitani przez pana kierownika, który przedstawił nam resztę pracowników: panią kelnerkę, kucharza-pizzera oraz dostawcę.

Następnie oprowadził nas po zapleczu pizzerii, gdzie dzieci mogły zobaczyć specjalne pomieszczenia do przechowywania składników pizzy, ogromną lodówkę z ciastem oraz maszynę do jego wyrabiania. Najbardziej spodobały się specjalne termotorby do rozwożenia pizzy, które utrzymują jej ciepło.

Po zwiedzaniu nadszedł czas na prezentację robienia pizzy. Dzieci mogły wybrać składniki do niej, pojawiła się nawet propozycja czekolady :-) Wszyscy byli pod wrażeniem kręcenia ciasta i podrzucania go do góry przez pana pizzera! Gdy pizza została włożona do pieca, pani kelnerka zaprosiła dzieci do stołu, gdzie otrzymały talerzyki i sztućce. Zrobiło się naprawdę wytwornie! Dzieci powtarzały zasady kulturalnego zachowania się przy stole, gdy nagle poczuliśmy piękny zapach i smakowite kawałki pizzy wylądowały na talerzach.

Po takiej uczucie podziękowaliśmy za profesjonalną obsługę oraz możliwość zwiedzenia. Z pewnością niektóre dzieci zabiorą tam jeszcze swoich rodziców! :-)

Żyrafa też jest fajna!