Jako nieliczni w Krakowie pracujemy wg koncepcji Komunikacji Porozumienia bez Przemocy /NVC/. Prowadzimy szkolenia w tym zakresie dla nauczycieli, zatrudnionych przez nas osób oraz dla Rodziców i wszystkich zainteresowanych. Oferujemy ciekawe (autorskie) zajęcia wychowawczo-dydaktyczne prowadzone zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Zajęcia popołudniowe rozwijające uzdolnienia i zainteresowania dzieci wg opracowanego przez nas programu własnego „Mały Artysta„, który uwzględnia założenia koncepcji inteligencji wielorakich. Realizujemy program własny o tematyce ekologicznej, współpracując z Lasami Państwowymi, prowadząc zajęcia ekologiczne, kulinarne, gimnastykę twórczą, korekcyjną, wycieczki rekreacyjne, spacery edukacyjne.
Zapewniamy kompleksową opiekę logopedy i psychologa.
Pracujemy z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych oraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
W pracy z dziećmi realizujemy metody:
  • Dennisonów,
  • Klanzy,
  • Weroniki Sherborne.
Nasze przedszkole usytuowane jest w domu z dużym ogrodem przy ulicy Żabiniec 68.
Aby zminimalizować obecność wirusów i bakterii wszystkie sale przedszkolne wyposażyliśmy w wydajny system wentylacji.
Wykwalifikowana żyrafa… z wielką uwagą dobieraliśmy personel naszej placówki. Dlatego też, znalazły się w niej wyłącznie osoby posiadające profesjonalne przygotowanie pedagogiczne. Wierzymy, że tylko ludzie, którzy wiedzą i wierzą w to, że każdy maluch jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, pozwolą mu na rozwój jego dziecięcej indywidualności i delikatnie wprowadzą w świat samodzielności.
 Mówimy językiem żyrafy – realizujemy program Porozumienie bez Przemocy 
Żyrafa uwielbia się też bawić, dlatego organizujemy:
  • Pasowanie na Przedszkolaka
  • Jasełka
  • Dzień Babci i Dziadka
  • Dzień Mamy i Taty
  • Nasze małe święta – Żyrafa nigdy nie zapomina o ważnych rocznicach naszych przedszkolaków
  • Święta nietypowe: dzień pluszowego misia, dzień drzewa, dzień uśmiechu i inne
Cennik
Opieka do 5 godz. dziennie 0zł/m-c, zajęcia prowadzone w godzinach 8-13 potem 1zł za każdą rozpoczętą godzinę – Rodzice pokrywają jedynie koszt zjedzonych posiłków 11zł (4 posiłki: śniadanie, 2 śniadanie, obiade i podwieczorek).
Opłata na Komitet Rodzicielski:
Każdy semestr pobytu dziecka 195zł
Opłata za ubezpieczenie NNW – 30zł/rok
WYŻYWIENIE: płatne dodatkowo za każdy zjedzony posiłek. Realizowane przez wyspecjalizowany, sprawdzony catering – 3 posiłki główne, przekąski, woda, herbatka owocowa i inne napoje – koszt – 11zł dziennie. Posiłki przygotowujemy przy współpracy z dietetykiem. W celu poprawienia higieny i wygody spożywania posiłków zapewniamy przedszkolakom własne talerzyki, talerze, kubki i sztućce (zrezygnowaliśmy z podawania posiłków w plastikowych pojemnikach typowych dla kateringu). Istnieje możliwość zamawiania posiłków wegetariańskich. Uwzględniamy również wszelkie alergie pokarmowe dziecka.